Савур-Гора

Савур-Гора

s_212
…Савур-Гора, яка самотньо височіє серед відносно рівного степу, використовувалася запорожцями для організації сторожі. Вартував на цій висоті відважний козак Савур (Савка). Він був грізним у бою. Його хоробрістю захоплювалися товариші. І по силі не було йому рівного.

Тільки цього разу сталося так, що козаки пізно помітили ворога. Вони заметушились, але, на жаль, довго не могли запалити смолу. А коли нарешті пішов у небо густий чорний дим, то їх вже оточили вороги.

Козаки на чолі із Савуром вступили в нерівний бій. Хоробрі воїни довго не підпускали чужинців до вишки. Лише тоді, коли побачили, що на сусідній висоті піднявся дим, стали відходити. Татари оточили Савура, але він продовжував відбиватися. Тоді ззаду накинули на нього аркан, стягли з коня і посікли шаблями.

Загула земля, і там, де йшов бій, стала підніматися. На височині росла ще одна височина. То сама земля-ненька хотіла, щоб козаки в Січі швидше побачили цей нерівний бій і поспішили на допомогу. Пішла злива, засліпили татар блискавки, загуркотів страшний грім. Перелякалися нападники і почали тікати.

Скоро козаки знайшли порубане тіло Савура. Поховали героя на цій височині і за своїм козацьким звичаєм шапками насипали на могилі великий курган. З цього часу ця височина і стала називатися Савур-Могилою.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *